A 2014-es MxoN nézői szemszögből

Az elmúlt hétvégén rendezték a világ legrangosabb motokrossz versenyét, a Motocross of Nations-t, aminek idén Lettország adott otthont. A versenyt több gyulai motoros és motokrossz rajongó is a helyszínen élvezhette. Cseke Laci beszámolója a versenyről:

Pénteken a szállásunk elfoglalása után első dolgunk volt, hogy megnézzük a pályát, mi hogy is néz ki. Közösen szépen körbesétáltunk. Akkor szembesültem vele, hogy mennyire furcsa, érdekes szerkezetű, homokos a talaj, és hogy mekkorák az ugrók. A két sima asztal közül – ami a magyar zászlónk előtt volt – az első kb. 30 lépés, az utána következő kb. 25 lépés hosszú volt, az érkező oldal pedig lépésre laza, lesimított, vizes homok. A pálya ekkor még szép és hibátlan volt. (Egy kört nem tudnék rajta menni :D ).

MxoN_2014_pálya

A jegy önmagában csak a nézőtérre szólt, aki a depóba is szeretett volna bemenni, annak külön oda szóló jegyet kellett vásárolnia. Szerintem éppen a depó a legnagyobb élmény, a lényeg egy ilyen versenyen, mert így testközelbe kerülhettem a motokrossz világ csúcsával, méterekre voltam a legnagyobb versenyzőktől. Szerintem id. Csomós Géza se gondolta volna, hogy Antonio Cairoli megveregeti majd a vállát, és az aláírása a telefonja hátulján fog landolni.
10665126_735928776444384_2296242631783459137_n 10670060_735928896444372_4602578995953696527_n

A magyar csapat vendégszeretete, közvetlensége velünk szemben dicsérendő, le a kalappal előttük. Örülök, hogy sikerült olyan jól helyezkednünk, hogy az Eurosport televíziós közvetítésén látszik a mi kis országunk zászlója, és hogy meg is említették, hogy vannak, akik a pálya mellett szorítanak a magyar csapat minél sikeresebb szerepléséért!

10622756_735929426444319_1581320267408374357_n MxoN_2014

Az igazi meglepetés a verseny után jött, amikor közelebbről is megnézhettük, hogy mit is műveltek a profik a pályával… Aki végig tudna sétálni egy kört egy ilyen pályán, egy ilyen verseny után úgy, hogy nem esik el, az vendégem egy tálca sörre. :)

997056_735929779777617_5042466494379281217_n

Minden ilyen verseny egy maradandó élmény. A szurkolók pedig hihetetlen, hogy miket tudnak produkálni. Remélem jövőre is sikerül kijutni és még nagyobb létszámmal szurkolni a magyar csapat sikereiért!

11:30 – 3. futam (ES2)

A magyar motokrossz válogatott 26. lett a viadalon, jövőre Franciaország rendezi a versenyt.

A magyar csapatnak gratulálunk, Cseke Lacinak pedig köszönjük a beszámolót!